دکتر سعدون زاده: خوزستان در بخش بهداشت شاخص های لازم یک زندگی سالم را ندارد

دکتر سعدون زاده: خوزستان در بخش بهداشت شاخص های لازم یک زندگی سالم را ندارد

 

رییس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: استاندار خوزستان باید با تشکیل یک تیم قوی مدیران استان را به صورت دوره ای مورد ارزیابی قرار دهد. 

   جواد سعدون زاده در مراسم تودیع و معارفه معاونان استانداری خوزستان که امروز (چهارشنبه ۱۳ آذرماه) برگزار شد، اظهارکرد: در این دوره با ترکیب خوبی که استان در بعد دولتمردان و نمایندگان مجلس پیدا کرده، شاید بتوان پیش بینی کرد که در اوج تعامل بین قوا، خدمات شایانی را به خوزستان عرضه داریم.

 وی ادامه داد: خوزستان، آشیانه و کاشانه ماست و امیدوارم مردان تازه نفس این موقعیت های خوب را به عنوان سکوی پرش تلقی نکنند، بلکه آن را فرصتی برای خدمت به مردم و نظام مدنظر قرار دهند تا بتوانند سطح رضایتمندی مردم شریف خوزستان از نظام را بالا ببرند و این محتاج شجاعت و ایثار است.

 رییس مجمع نمایندگان خوزستان با بیان اینکه معاونان جدید باید دارای روحیه جسارت و جنگندگی و به دنبال گرفتن امکانات و اعتبارات از مرکز باشند، افزود: این روحیه را در استاندار خوزستان مشاهده می کنیم.

 سعدون زاده به دیدار نمایندگان استان با رییس جمهور اشاره کرد و گفت: در این جلسه مسایل مختلف خوزستان به ویژه موضوع انتقال آب از سرشاخه های کارون مورد بحث قرار گرفت. کارون سمفونی وحدت اقوام است، اگر روند انتقال آب در حجم ۲ میلیارد متر مکعب، انجام بگیرد، فکر می کنم کارون بزرک سمفونی مرگ را می نوازد و این بدان مفهوم است که یک تمدن محکم و پایدار و بزرگ رو به افول و زوال خواهد گذاشت.

 وی با اشاره به مشکل تنگی نفس در خوزستان در پی بارش های اخیر، اظهار کرد: خوزستان در بخش سلامت و بهداشت شاخص های لازم یک زندگی سالم را ندارد. بعد از گذشت ۲۰ روز از این اتفاقات عملا مراکز پژوهشی و درمانی هنوز گزارشی از علل وقوع این پدیده که ۲۰ هزار نفر را راهی بیمارستان کرد، ارایه نکرده اند.

 رییس مجمع نمایندگان خوزستان ادامه داد: با توجه به وجود ثروت بسیار در خوزستان، اگر قرار باشد این استان آباد شود، باید پول در آن هزینه شود. انتقال ثروت به مرکز، این استان را نمی سازد. استاندار خوزستان و تیم اش باید با قدرت وارد عرصه شوند تا اقدامی اساسی برای توسعه استان صورت گیرد.

 وی در پایان به استاندار چند پیشنهاد ارایه داد و اظهارکرد: استاندار میز کارآمدی از افراد خبره تشکیل دهد و به طور فصلی یا سالانه، مدیران استان را مورد ارزیابی قرار دهد. همچنین بانک پیشنهادات با رویکرد جدید در جهت توسعه و آبادانی استان تشکیل شود. در نهایت نیز پیشنهاد می شود از سفرهای غیرضروری و انجام اقدامات تکراری پرهیز شود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار