ريیس مجمع نمایندگان خوزستان خواستار ورود استاندار به مسئله کاهش سهمیه سوخت شناورهای دريايي

ريیس مجمع نمایندگان خوزستان خواستار ورود استاندار به مسئله کاهش سهمیه سوخت شناورهای دريايي

ريیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شوراي اسلامي، در نخستين جلسه شوراي اداري استان، با اشاره به کاهش سهمیه سوخت شناورهای صیادی و حمل و نقل دريايي، گفت: اين موضوع فاجعه بزرگي برای ناوگان حمل و نقل دریایی است كه لازم است مديريت ارشد استان به آن رسیدگی کند.

جواد سعدون‌زاده در اين جلسه اظهاركرد: با توجه به این که آبادان با 500 لنج دریایی، بزرگ ترین ناوگان حمل و نقل دریایی کشور را دارد، اين موضوع نياز به رسيدگي سريع تر دارد كه از استاندار مي خواهيم در اين زمينه وارد شود.

 وي در ادامه اظهاركرد: چالش‌های امروز انقلاب اسلامی، اقتصادی و فرهنگی است؛ به دلیل این که نظام سلطه در رويارويي با انقلاب اسلامي و براي به زانو درآوردن این حرکت مقدس و الهی، مقوله اقتصاد را برای فلج کردن انقلاب اسلامی سرلوحه کار خود قرار داده است و با ترفندی به نام تحریم‌های هوشمندانه به این نتیجه رسیده است که باید مرکز ثقل جمهوری اسلامی را هدف قرار دهد و به آن حمله همه جانبه داشته باشد لذا می‌طلبد برای مقابله با آن اتاق فکر جمهوری اسلامی هوشمندانه باشد.

 سعدون زاده افزود: به دليل اين كه انسان خود يك عنصر فرهنگي است؛ انقلاب اسلامي يك انقلاب فرهنگي و قطعا فرهنگ اسلامی و آموزه‌های اسلام ناب محمدی موتور محرکه تحقق اهداف انقلاب اسلامی خواهد بود و تحقق آن اهداف در حوزه فرهنگ، عزم ملي مبتني بر امنيت و وحدت ملي را مي طلبد. فرهنگ بايد به عنوان ریسمان الهی که همه ملت ایران به آن چنگ بزنند، برای تحقق این اهداف تعریف شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهاركرد: برخورد قاطع با اخلالگران که وظیفه ذاتی قوه قضاییه است، می تواند نقش مهمی در ایجاد شکوفایی اقتصادی داشته باشد و این مبارزه‌ای است که بدون آن، عدالت در اقتصاد تحقق نخواهد یافت. قوه قضاييه بايد بتواند با برخوردهاي قاطع خود محيطي امن و سالم براي تحقق اقتصاد مقاومتي در اين برهه حساس ايجاد كند.

 سعدون زاده افزود: خوزستان با داشتن ميراث فرهنگي چندهزار ساله و با وجود علماي بزرگ حوزوي و دانشگاهي قطعا حرفي اساسي و مهم در كشور و همين طور جهان اسلام خواهد داشت. خوزستان با داشتن ظرفيت هاي بسيار و زیرساخت‌های بزرگ می‌تواند در زمینه اقتصاد و فرهنگ و تحقق اقتصاد مقاومتی در كشور بسيار تاثيرگذار باشد.

 وی همچنين خطاب به استاندار خوزستان گفت: سازمان منطقه آزاد اروند ظرفیت هاي خوبي دارد كه بايد با استفاده مناسب تر از اين ظرفيت ها، جهشی در اقتصاد استان ایجاد کرد لذا مي طلبد استاندار این سازمان را بیشتر چکش‌کاری کند.

 ريیس مجمع نمایندگان خوزستان در پايان اظهاركرد: بر اساس آمار اداره كل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان، از 25 اسفندماه 92 تا 15 فروردین امسال، بيش از 10 میلیون مسافر از خوزستان بازديد كردند که این آمار می‌تواند منشاء اثر خوبی در مقوله فرهنگ و اقتصاد باشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار