سعدون زاده: خوزستان نقشی اساسی در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی دارد

سعدون زاده: خوزستان نقشی اساسی در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی دارد

رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورایاسلامی گفت: با وجود زیر ساخت های مناسبی که در خوزستان وجود دارد این استان می تواند نقشی اساسی در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

ˈجواد سعدون زاده ˈدر نشست شورای اداری استان خوزستان که یک شنبه در محل سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد بااشاره به اینکه چالش های امروز انقلاب اسلامی ،چالش های اقتصادی است افزود: دشمنان نظام در حال حاضر اقتصاد کشور را نشانه گرفته اند و تلاش دارند با ترفند تحریم های هوشمندانه به مرکز ثقل نظام جمهوریاسلامی ایران حمله کنند.

وی ادامه داد :در این خصوص لازم است اتاق فکر جمهوری اسلامی ایران تدابیری راهبردی برای مقابله با تهاجم دشمنان داشته باشند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: راهبرد اقتصاد مقاومتی یکی از الهامات مقام معظم رهبری است که امیدواریم با ارزیابی همه جانبه بتوان با تحقق این شعار تهاجم دشمنان را به حداقل و یا به صفر رساند.

سعدون زاده با اشاره به بحث انتقال آب ˈبهشت آبادˈ گفت: در این خصوص در روزهای پایانی سال 92 جلسه ای در شورای عالی امنیت برگزار شد که ثمرات این ایستادگی جلوگیری از انتقال آب کارون بود.

وی در خصوص سفر مقام معظم رهبری در نوروز سال 93 به استان خوزستان گفت: پیام حضور مقام معظم رهبری در استان خوزستان حفظ میراث دفاع مقدس است و این میراث باید به نسل آینده به عنوان میراث دفاع و جهاد دوران دفاع مقدس حفظ شود.

رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان با اشاره به مصوبه استاندار خوزستان در خصوص استفاده از تولیدات بومی گفت: این مصوبه قطعاً در توسعهاقتصاد استان خوزستان موثر خواهد بود.

سعدن زاده افزود: خوزستان بزرگ با داشتن میراثی چند هزار ساله و داشتن مراکز حوزوی و دانشگاهی نقشی مهم در جهان اسلام دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به کاهش سهمیه سوخت شناورهای حمل و نقل دریایی در آبادان گفت: این مسئله برای بزرگترین ناوگان حمل و نقل صیادی کشور فاجعه ای بزرگ به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم آّبادان در مجلس شورای اسلامی افزود:در حال حاضر در آبادان 500 لنج صیادی فعال است و این شهر بزرگترین ناوگان صیادی کشور را دارد

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار