میزان بهره برداری خوزستان از منابع ملی تنها ۵ درصد است

میزان بهره برداری خوزستان از منابع ملی تنها ۵ درصد است
نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: سهم خوزستان در تولید ناخالص ملی ۱۷ درصد است در حالی که: میزان بهره برداری خوزستان از از منابع ملی تنها پنج درصد و یا کمتر است که این با شاخص عدالت مکتب علی (ع) همخوانی ندارد.

 جواد سعدون زاده  در هفتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران کل حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خوزستان که در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان برگزار شد اظهار کرد: آسیب‌ها و چالش‌های اجتماعی خوزستان نباید این باشد که بیشترین آمار در کمیته امداد، بهزیستی، بیکاری را داشته باشیم.

وی ادامه داد: اینکه در حوزه سلامت بیشترین افراد تحت پوشش بیمه سلامت را داریم خوب است اما این کار را بعد از ۳۶ سال انجام دادیم، بسیاری از افراد در راه درمان خانه‌ها و منازل خود را از دست دادند و انسان‌های درمانده ای که به خاطر نداشتن هزینه درمان زیر خاک هستند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهم خوزستان در تولید ناخالص ملی ۱۷ درصد است عنوان کرد: میزان بهره برداری خوزستان از از منابع ملی تنها پنج درصد و یا کمتر است که این با شاخص عدالت مکتب علی (ع) همخوانی ندارد.

وی با اشاره به اینکه سهم خوزستان از درآمد ناخالص ملی باید بیش از استان‌های دیگر باشد تصریح کرد: رئیس جمهور قبل از تشکیل دولت خود قول سه درصد درآمد نفتی را به خوزستانی‌ها دادند اما تا کنون اجرایی نشده است.

سعدون زاده با بیان اینکه خوزستانی مردمی فقیر، مظلوم و ثروتمند هستند که به ثروت خود دسترسی ندارند اظهار کرد: حمایت از تعاونی در بخش نقدینگی و سرمایه در گردش باید صورت بگیرد، طرح‌های مصوب ما برای دریافت تسهیلات دو هزار طرح است در حالی که تنها ۲۵ طرح موفق به دریافت تسهیلات می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه خوزستان را در اعطای تسهیلات ویژه ببینند و با سرعت بیشتری عمل کنند عنوان کرد: آبادان یک طرح هزار هکتاری شیلات دارد که قرار بود شیلات و سازمان جهاد کشاورزی زیر ساخت‌های لازم را برای احداث آن فراهم کنند اما در طول دو سال گذشته ریالی برایان خرج نشده است در حالی که می‌تواند یکی از قطب‌های فعال شیلات باشد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار