سعدون زاده : برای گرفتن خونبهای شیخ نمر آماده می شویم

سعدون زاده : برای گرفتن خونبهای شیخ نمر آماده می شویم

دکتر جواد سعدون زاده نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی  در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار عصرآبادان با اشاره به صدور حکم اعدام شیخ نمر توسط آل سعود اظهار داشت: نظام سلطه و به ویژه حکام مرتجع در منطقه ، جنگی را علیه مبارزان و قهرمانان مکتب جعفری در جهان به راه انداخته اند که حکم شیخ نمر یکی از اقدام ناجوانمردانه آنان در این جنگ است.

وی افزود: آزادگان در جهان بر ناجوانمردانه بودن این حکم آگاه هستند و می دانند شیخ باقر نمرها تاوان مجاهدت ها و مبازره با ظلم و ستم آل سعود را می پردازند.

سعدون زاده خاطرنشان کرد: این فرهنگ اهل بیت است و به ما آموختند هر کسی راه امام علی (ع) و آل ایشان را می پیماید ، هر آنکس که محبت اهل بیت را درون دل دارد خودش را برای مصیبت ها و بلا ها آماده سازد. حب علی (ع) و آل علی و پیمودن راه امام حسین (ع) ، شجاعت و صبر می طلبد ، ما ضمن اینکه حکم اعدام شیخ نمر مبارز بزرگ شیعیان عربستان را تقبیح و رد میکنیم ، خود را برای گرفتن خون بهای این مرد در میدان مبارزه آماده می سازیم.

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی همچنین به اقدامات و جدیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای پیگیری تجاوز سعودی آمریکایی به یمن در سطح بین الملل اشاره کرد و گفت:  پیگیری تجاوز عربستان به کشور یمن و کشتار مردم بی دفاع آن کشور در سطح بین الملل در حال انجام است و قطعا این تجاوز آل سعود یک نسل کشی است. کشتن کودکان ، زنان و انسان های بی گناه در کشور خود که از نظر حقوق بین الملل جرمی مرتکب نشده اند و نسبت به همسایگان خود اقدامی صورت نداده اند.

وی یادآور شد : ملت یمنی در کشاکش با ستمگری که حاکم یمن بود  ، رئیس جمهور حاکم را برکنار کرد که گروه های سیاسی داخل یمن می توانستند موضوع را حل و فصل کنند.اما  عربستان که نگران گسترش فرهنگ شیعی و بیداری اسلامی است ، از تکثیر شدن مبارزان بزرگ در یمن به وحشت افتاده بود و در اقدامی هماهنگ با نظام سلطه و بر رأس آن آمریکا و صهیونیست در صدد آن بر آمدند که با سلاح های خود یک نسل کشی همه جانبه را در یمن به نمایش بگذارند.زیر ساخت های یمن را از بین بردند تا به گمان باطل آنها بتوانند جریان مبارزات در یمن را کند و بر آن فائق بیایند.

جواد سعدون زاده افزود: مجلس شورای اسلامی از بدو آغاز تجاوز های سعودی بر علیه مردم قهرمان یمن با صدور بیانیه ای ، همچنین در نطق خود و پیام های خود که به قوه قضاییه و دستگاه امور خارجه دادند سعی کردند همسو و همگانی این جنایت را محکوم کنند که به بحمدالله این موج در حال گسترش است. نمایندگان ما در سازمان ملل هم تحرکاتی برای ببار نشستن پیگیری ها در سطح بین المللی جهت محکوم کردن حملات متجاوزانه آل سعود علیه مردم مظلوم یمن داشته و دارند.

وی تصریح کرد: این حرکت پویای جمهوری اسلامی ادامه دارد و عربستان با شکست خفت باری در یمن مواجه است که دامن گیر آنها شده و به دنبال یافتن راهی برای خروج از این درگیری خفت بار که خود به راه انداختند هستند. قطعاً مردم یمن با در پیش گرفتن صبر و شکیبایی ، توصل به مکتب جهادی اهل بیت راه مبارزات خود را با پیروزی و سرافرازی ادامه خواهند داد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار