گمرک عرصه را بر مردم تنگ نکند

گمرک عرصه را بر مردم تنگ نکند

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم این خطه سربازان جان برکف نظام جمهوری اسلامی هستند و رضایت آنها به این معناست که امنیت در اوج خود به سرمی‎برد.

 دکتر جواد سعدون‎زاده  در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان آبادان با اشاره به دستاورد هسته‎ای اظهار کرد: این دستاورد یک اعجاز دیپلماسی بی‎نظیر حداقل در صد سال گذشته است و نکته مهمی که در مورد آن وجود دارد این است که خود طرف‎های مذاکره که زمانی به ما حمله کرده و بازرسی‎های گسترده‎ای شاید در بیشتر از ۳ هزار ساعت انجام می‎دادند با ادعای جستجوی سلاح‎های کشتارجمعی، اعتراف کردند که اگر ایران را کنترل نمی‎کردند در چند سال آینده می‎توانست ۱۰ بمب هسته‎ای بسازد.

وی افزود: از این اعتراف می‎توان اینگونه هم استدلال کرد که پس جمهوری اسلامی ایران از ابتدا رویکردی هسته‎ای نداشته، پس این دانش و توان فنی که جمهوری اسلامی ایران دارد و می‎تواند این کار را انجام دهد، بحث جداگانه‎ای است ولی اعتراف آنها یک تبرئه بسیار مهم در زمینه بین‎المللی بود که ما به آن دست یافتیم وضریب امنیتی کشور را تا میزان زیادی بالا برد.

نماینده آبادان در مجلس ادامه داد: صرف‎نظر از نقاط ضعف و قوت این توافق هسته‎ای یا «برجام»، یک دستاورد بسیار بزرگ در عرصه بین‎المللی رخ داده که باید به آن توجه ویژه‎ای داشته باشیم.

وی در ادامه جلسه با نقل قول از آیت‎الله جوادی‌آملی مبنی بر اینکه «آنقدر تکاپو نکنیم که بدرخشیم، بلکه سعی کنیم رحمه‌للعالمین باشیم» اظهار کرد: ما در عرصه مدیریتی بهتر است که از سیاست‌‌زدگی بپرهیزیم.

دکتر جواد سعدون‎زاده درخصوص تحقیق و تفحص از منطقه آزاد اروند گفت: در عین حال که از منطقه آزاد اروند انتقاد می‎کنیم ولی اعتقاد داریم که انتقاد باید در بستری از تدبیر و عقلانیت صورت گیرد، منطقه آزاد اروند هم عملکردهای خوبی داشته ولی دچار سیاست‌زدگی شده است.

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: بذل و بخشش در لوازم خانگی و کالا نمی‎تواند راه‎حل خوبی برای کمک به مردم باشد و یک اتلاف سرمایه به شمار می‎رود پس باید به دنبال ایجاد شغل باشیم و طراحی‎های کلان انجام دهیم و ظرفیت‎سازی کنیم، زیرا ظرفیت‎های منطقه آزاد بسیار بالاست.

وی ادامه داد: آنچنان که شهرداری ما دچار سیاست‎زدگی شد درحالی که باید به مناطق محرومی رسیدگی کند که از کمترین امکانات شهری و رفاهی و مبلمان شهری برخوردارند اما امروز می‎بینیم که در مرکز شهر طوری نشان می‎دهند که انگار آبادان را تبدیل به پاریس کرده‎اند اما این‎ها مصداق سحر و جادو است که به عقل مردم کاری ندارد و تنها با چشم آنها بازی می‎کند.

سعدون‎زاده همچنین تصریح کرد: یکی از مباحث مهم و حساس در منطقه که به توسعه شهرستان بسیار کمک می‎کند، گمرک است و از آنجا که ما بنادر سه‎گانه داریم و زندگی ما با تجارت گره خورده است، امیدواریم که عرصه بر مردم تنگ نشود، زیرا مدیری موفق است که بتواند بهترین بهره را از قانون برای حل مشکلات مردم ببرد.

نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: مدیر قوی مدیری نیست که قانون خشک و آزاردهنده را به صورت قاطع علیه مردم به کارگیرد، بلکه هنر اصلی مدیریت این است که قانون را آن‎قدر تفسیر کنیم که بسیاری از گره‎ها و خلاها در درون همین قانون باز شوند و هیچ گره‌ای باقی نماند.

وی خاطرنشان کرد: ما در کشوری زندگی می‎کنیم که با تحریم‎های بسیاری مواجه است و به ویژه در ایجاد رفاه اجتماعی و اشتغال به دلیل همین تحریم‎های ظالمانه از ظرفیت‎ها به درستی استفاده نمی‎شود پس با این اوصاف چرا ما باید دچار خود تحریمی شویم.

نماینده مردم آبادان در مجلس افزود: در لیست یک‌هزار و ۸۰۰ اقلام ممنوعه گمرک کالاهایی دیده می‎شود که ممنوعیت آنها غیرمنطقی است، پس اجازه دهیم مردم در محیطی آرام و با تکیه بر منابع شخصی خود، خوب زندگی کنند زیرا مردم در این خطه سربازان جان بر کف نظام جمهوری اسلامی هستند و رضایت آنها به این معناست که امنیت در اوج است.

وی در پایان با بیان اینکه ما چیزی جز مطالبات و درد مردم را بیان نمی‎کنیم، اظهار کرد: این دردها همان دردهایی است که شما مسئولان کمر همت بسته‎اید تا آنها را مداوا کنید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار