اظهارات دکتر سعدون زاده در خصوص محور آبادان - اروند کنار

اظهارات دکتر سعدون زاده در خصوص پروژه های 1- محور آبادان - اروند کنار 2- اجرای طرح روشنایی در محورهای مورد نظر 3- محور قفقاس

اظهارات دکتر سعدون زاده در خصوص محور آبادان - اروند کنار

افتتاح ساختمان جدید نظام‌مهندسی آبادان با حضور دکتر جواد سعدون زاده

ساختمان جدید سازمان نظام‌مهندسی استان خوزستان نمایندگی آبادان پیش از ظهر امروز با حضور مسئولان استان و شهرستان افتتاح شد. 

در این مراسم، رئیس نظام‌مهندسی خوزستان ـ نمایندگی آبادان ضمن ارائه توضیحاتی در این خصوص، اظهار کرد: با توجه به اینکه نمایندگی آبادان در یک ساختمان فرسوده و در حد یک آپارتمان مسکونی واقع‌ شده بود، تصمیم بر آن شد که وجه این سازمان تغییر پیدا کرده و در جهت ارتقای شان مهندسان عضو، ساختمان فعلی تأمین و بازسازی شد. 

همچنین جواد سعدون‌زاده نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی نیز وجود ساختمان نظام‌مهندسی جدید آبادان را یک لزوم توصیف کرد و یادآور شد: بافت شهر آبادان یک بافت خاص است و سازمان نظام‌ مهندسی باید در راستای حفظ بافت آن تلاش کند. 

این نمایندگی با حضور جمعی از مسئولان استان و شهرستان در ابتدای بلوار ولایت آبادان افتتاح شد. 

بافت شهری آبادان باید حفظ شود

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: بافت شهری آبادان از داشته‌های فرهنگی و جاذبه‌های ماندگار این شهر به شمار می‌رود و باید در راستای حفظ این داشته‌ها تلاش شود.

جواد سعدون‌زاده ظهر امروز در حاشیه افتتاح ساختمان جدید نظام‌مهندسی آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان، اظهار کرد: بخش مسکن در اقتصاد کشورهای و جامعه ما به‌عنوان یک بخش پیشرو محسوب می‌شود که اگر این بخش شکوفا شود، به‌زعم کار‌شناسان حداقل یکصد بخش اقتصادی و فنی به همراه آن حرکت خواهد کرد. 

وی ادامه داد: به این دلیل که در حال حاضر کشور در یک وضعیت دشوار اقتصادی به سر می‌برد، علیرغم تصویب لایحه خروج از رکود و تورم، هنوز اقتصاد ما آن جنبش و حرکت لازم را به خود ندیده و این بر کار و درآمد مهندسان و سازمان نظام‌مهندسی مستقیماً اثرگذار خواهد بود. 

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ساخت و ساز یک فرآیند پرهزینه است و تا پول نباشد ساختمانی هم بنا نخواهد شد، و ما در واقع با فرآورده‌های مهندسان زیست نمی‌کنیم بلکه زندگی می‌کنیم. 

سعدون‌زاده افزود: در بسیاری از بخش‌های شهرستان‌های ما محیط‌هایی تخت عنوان حاشیه و بافت‌های فرسوده و خانه‌های غیراستاندارد دامن‌گیر شده که از نظر فرهنگی و میراث کشور اسلامی، فرهنگ‌مان را به مخاطره انداخته است. 

وی تاکید کرد: سیاست‌های کلی ما مبتنی بر سیاست‌های راهبردی نیست و حتی در مسائل زیست محیطی ضعیف عمل شده و اگر این منطقه از نقاط زلزله‌خیز بود، تلفات زیادی را در هنگام وقوع این پدیده بر جای می‌گذاشت.

نماینده مردم آبادان در خانه ملت ابراز کرد: جزیره آبادان منطقه‌ای‌ست که زمین در آن ارزش زیادی دارد چراکه عقبه و پس‌کرانه‌ای در آن قرار نگرفته، که اگر در جایی سیاست آزمون و خطا مسکن و ساخت‌وساز را تجربه شود، بتوانیم از آن به‌عنوان ذخیره سطحی استفاده کنیم. 

سعدون‌زاده همچنین عنوان کرد: در این صورت باید از هوش ایرانی و قدرت مهندسان استفاده کرد تا از زمین‌های باارزش این منطقه استفاده بهینه شود و این یک اعجاز مهندسی را می‌طلبد. 

وی یادآور شد: اگر بخواهیم سیاست‌های گذشته را ادامه دهیم در آینده نزدیک قطعاً با مشکل زمین برای تمام بخش‌ها روبرو خواهیم بود، آبادان یک بافت اجتماعی پیچیده‌ای دارد چرا که قریب به 70 درصد بافت این شهر متأثر از ساخت و ساز انگلستان است که این موضوع می‌تواند یک جاذبه گردشگری بسیار خوب باشد. 

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بافت آبادان از داشته‌های فرهنگی و جاذبه‌های ماندگار این شهر به شمار می‌رود و باید در راستای حفظ این داشته‌ها تلاش شود. 

سعدون‌زاده اشاره کرد: گروه‌های تکفیری با تخریب آثار باستانی به میراث اسلامی و شرقی ما پتک زده و ویران می‌کند، ما هم اگر تدبیر درست نداشته باشیم، ممکن است با تبر‌ها و پتک‌های الکتریکی و مدرن خود به جان این ساختمان‌ها افتاده، غافل از اینکه میراث فرهنگی خود را ویران می‌کنیم. 

این مسئول گفت: بخش‌های فرسوده و حاشیه آبادان نیز ضمن اینکه از نظر اجتماعی و امنیتی می‌تواند خطر بسیار بزرگی ایجاد کند، در عین‌ حال بازار کار بسیار خوبی نیز قلمداد می‌شود، چرا که مهندسان به عنوان کاتالیزور می‌توانند با منابع مالی و سیستم‌های بانکی و هنرهای خود از ابزار سیاسی استفاده و به مردم در راستای ایجاد یک رنسانس در زمینه ساختمان و حاشیه شهر کمک کنند. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: نباید فقط به مراکز شهر و تراکم‌ها توجه و بر مناطق محروم نیز مبتنی بر سیاست‌های عدالت گرایانه پرداخته شود بلکه حاشیه فرسوده شهر را نیز مدنظر قرار داد.

دکتر جواد سعدون زاده رسما امروز در فرمانداری آبادان ثبت نام کرد

دکتر جواد سعدون زاده نماینده هفتمین و نهمین دوره مجلس شورای اسلامی معاون اسبق حقوقی و پارلمانی وزارت علوم وتحقیقات بمدت 4سال عضو هیئت أمنای منطقه ۶ دانشگاه آزاد استان خوزستان دانشیار دانشگاه شهید چمران اهواز فارغ التحصیل مقطع دکترای ادبیات عرب و دکترای حقوق خصوصی در چهارمین روز ثبت نام کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی باهمراهی و حضور تعدادی از اقشارمختلف حامیان دکتر سعدون زاده ازجمله ؛ جامعه روحانیت اساتید دانشگاه تعدادی از اعضای شورای شهر خانواده مکرم شهدا مدال آوران بین المللی بازاریان وتجارشهری و عشایر غیور در گلزار شهدای آبادان با قرائت فاتحه برسر مزار روح پاک شهدای گمنام و همرزمان شهیدش جهت ادای بیعت وتجدید پیمان با آرمانهای انقلاب و امام خمینی جهت شرکت در نام نویسی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی درحوزه انتخابیه آبادان درفرمانداری ویژه شهرستان حضور داشته و کاندیداتوری رسمی خود را اعلام داشتند. این نماینده اصولگرای خوزستان رئیس کمیته دوستی ایران.کویت عضو کمیسیون انرژی مجلس درانتخابات پیشین نهمین دوره مجلس با کسب۲۷۵۳۸ رای حائز بیشترین کسب آراء دربین دیگر کاندیدا را داشته که به نمایندگی ازمردم آبادان موفق به راه یابی در مرحله اول به مجلس نهم گردید دکتر سعدون زاده از رزمندگان ویادگاران جانباز جبهه هشت سال دفاع مقدس واز موثرترین نیروهای ارزشی شهرستان در موضوعات سیاسی .اجتماعی .علمی به شمار می رود

آخرین اخبار