دکتر جواد سعدون زاده:در آمدهای تولید نفت ،حق مردم خوزستان است

دکتر جواد سعدون زاده:در آمدهای تولید نفت ،حق مردم خوزستان است

رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اختصاص ۲ درصد از در آمدهای تولید نفت ،حق مردم خوزستان است و امیدواریم در دولت یازدهم این لایحه پیگیری شود.به گزارش آبادان نیوز،جواد سعدون زاده دوشنبه در آئین تودیع و معارفه استانداران پیشین و جدید خوزستان که با حضور وزیرکشور درمحل استانداری خوزستان برگزارشد ،افزود: خوزستان یکی از استان های مهم کشور است که در زمان جنگ تحمیلی خسارات بسیاری دیده است.

 وی اظهار داشت:استان خوزستان یکی از قطب های صنعت ،اقتصاد و کشاورزی کشور است که می تواند در بخش های اقتصادی و سرمایه گذاری بسیار مهم باشد.

وی با بیان اینکه باید برای مدیریت هزینه ،تعریفی جدید اندیشید ،گفت: بهبود وضعت استان خوزستان نیاز به اندیشه و نگرشی جدید دارد و باید برای مدیریت هزینه ،تعریفی جدید اندیشید.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: در مدیریت کشور و استان خوزستان باید از مدیریت ضعیف و امتحان مجدد آزمون و خطا اجتناب کرد زیرا کشور در مرحله حساس تاریخی قرار دارد و اندک غفلت می تواند موجب آسیب رساندن به کشور و استان خوزستان شود.

سعدون زاده با بیان اینکه خوزستان می تواند موتور محرک اقتصاد ملی باشد، اظهار داشت: در مدیریت استان خوزستان باید از نقاط قوت گذشته استفاده کرده و از نقاط ضعف نیز درس عبرت گرفت.

وی گفت:استان خوزستان از نظر اقتصادی ویژگی های خاص زیادی دارد اما نسبت به استان های مشابه مشکلات بیشتری داشته و با وجود داشتن پتانسیل های بسیار زیاد از موهبت و امکانات موجود در استان های دیگر بی بهره است.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان اظهار داشت: در۱۰ سال گذشته نرخ رشد جمعیت در استان خوزستان از متوسط کشوری و متوسط استان های مشابه کمتر شده است .

سعدون زاده افزود: استان خوزستان دارای استعداد های بسیاری در بخش های کشاورزی ، آب، پتروشیمی ،نفت و گاز است که تمامی این فرصت ها می تواند برای رشد استان خوزستان موثر باشد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پدیده شوم بیکاری درخوزستان این سووال را مطرح کرد که با وجود تمامی این مواهب در استان به چه دلیل نمی توان از این ظرفیت ها برای ایجاد اشتغال استفاده کرد؟!.وی بیان داشت: ظرفیت های ایجاد اشتغال در استان خوزستان بسیار زیاد است اما همچنان آمار بیکاری در استان بسیار بالاست و که باید برای بهبود این وضعیت چاره ای اندیشید.

سعدون زاده بحث انتقال آب از سرچشمه های کارون را مورد انتقاد قرارداد و گفت :در چنین شرایطی انتقال آب کارون به استاهای دیگرخیانت به منافع و منابع ملی است و امیدواریم در دولت یازدهم مطالعات این طرح بار دیگر مورد بررسی قرارگیرد.

حاکی است که دراین آیین ، رحمانی فضلی وزیرکشور حکم عبدالحسین مقتدایی استاندارجدید خوزستان را به وی ابلاغ کرد و با اهدا لوح تقدیرازخدمات ۶ ساله سید جعفرحجازی استاندارپیشن این استان قدر دانی کرد

نظرات   

 
+1 #4 عادل جعفریان 1393-07-05 08:22
با سلام و ادای احترام خدمت دکتر عزیز
ضمن تشکر و قدر دانی از تلاش جنابعالی انشالله بتنوانید معضل بیکاری مردم خرمشهر و آبادان را برطرف نمایید.
بنده بخاطر همین بیکاری مجبور شده ام به استانی دیگر جهت کسب درآمدی جزئی بروم .
انشالله برای ما نیز کاری بتوانید انجام دهید. با تشکر عادل جعفریان
09169316018 مدرک فوق دیپلم رایانه سابقه 6 سال متأهل
نقل قول
 
 
+1 #3 محمدعارف کنجکاو 1392-12-18 09:04
درود بر دکترجواد سعدون زاده موید ومنصور باشید خداوند پشت وپناهتان باشد.
نقل قول
 
 
+5 #2 محمدعارف كنجكاو 1392-09-10 08:14
سلام جناب استاد دكتر سعدون زاده از تلاش ها وزحمات بي شائبه شما متشكريم اما در بحث اشتغالزايي در اين استان زرخيز خوزستان چه كرده ايد ، اينكه هرچند وقت يكبار آگهي استخدام منتشر شود وسهم فرزندان اين استان فلك زده ازاين استخدام ها فضله موشي باشد عدالت است بنظرمي رسد كه تمام تلاش ها واقدامات شما بسته به حل معضل فلاكت بار بيكاري است كه هم رضاي خدا در آن است وهم رضاي بندگان آن.
اجركم عندالله محمدعارف كنجكاو
نقل قول
 
 
+4 #1 نازی 1392-09-09 11:54
واقعا حق مردم خوزستان ه
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار