دکتر سعدون زاده :احداث پل متحرک بین ایران و عراق

احداث پل متحرک بین ایران و عراق
رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث پل متحرک بین کشورهای ایران و عراق بر روی رودخانه اروند باید به صورت جدی پیگیری شود.
 
جواد سعدون زاده  با بیان اینکه کارون مرده و نیمه جان است، اظهار کرد: در مورد انتقال آب کارون، آمارهای دروغی است که از سوی برخی ها داده می شود و یا برخی از نهادها و سیاست بازان برخی استانها القا می کنند که کم آبی در حال آسیب زدن عمیقی به آنهاست در صورتی که دو برابر سرانه کشور آب دریافت می کنند.
 
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: قبلا بحث برداشت دو میلیارد متر مکعب آب برای مصاف کشاورزی و صنعتی بود در حالیکه انتقال آب برای شرب تنها دو درصد این میزان درصد آن را شامل می شود بنابراین برداشت بیش از این مقدار قطعا برای مصارف کشاورزی است که ما با آن مخالف هستیم.
 
سعدون زاده افزود: ما نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی نه از آن باب که فرزند خوزستانیم بلکه چون به مواهب خدادادی آن علاقمندیم و به عنوان کسانی که در مجلس مدافع حق ملی هستیم برای جلوگیری از انتقال آب کارون تلاش می کنیم زیرا هدف ما این است که رودخانه کارون دوباره به صحنه زندگی باز گردد.
 
وی عنوان کرد: برداشت آب حتی از سرشاخه های کارون نیز خطر ناک است و در نتیجه برداشت و کم شدن آب شوری کارون را بالا می برد و  عوارضی را همچون لب شوری به وجود خواهد آورد.
 
رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان افزود: حیات طیبه و رونق اقتصادی کارون را دوباره باید به آن باز گرداند زیرا ما باید این نعمت خدادادی و سرمایه بزرک را پاس بداریم.
 
سعدون زاده اظهار کرد: من با وزیران امورخارجه و نیرو به صورت مفصل در خصوص لزوم لایروبی رودخانه اروند رود با همکاری عراق گفتگو کرده ام. خوشبختانه هیئت دولت این امر را به صورت جدی دنبال می کند و در سفر به خوزستان قول انجام آن را به مردم استان داد.
 
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اروند یک آبراه تأثیر گذار و توریستی است که سازمان  بنادر و کشتیراننی با این فرصتی که به دست آمده می توانند یک شکوفایی عظیمی را در این عرصه در شهرهای آبادان و خرمشهر به وجود بیاورند.
 
وی افزود: بحث بعدی تصمیم ما برای ایجاد و احداث یک پل متحرک در رودخانه اروند با کمک کشور عراق است. طرح آبرسانی غدیر نیز یکی از مطالبات جدی ماست و امیدواریم که بحث انتقال آب غدیر پیگیری شود.
 

نظرات   

 
0 #2 حسین 1392-12-02 22:03
سلام ودرود به شما که این حرف های قشنگو گفتید من بچه فرا بادم /دانشجو وهدفم خدمت به ابادان وابادانی . دراینده ی نچندان دور نماینده خواهم شد.........
منتظر ابادانی ممانیم هرچه زود تر بهتر پیشرفت بامن و هم دوراییام
نقل قول
 
 
0 #1 nader 1392-11-24 06:33
حراج بيت المال براي پرداخت بدهي هاي دولت !
آبادان، شهر ايثار و مقاومت، شهر پايداري و جنگ، سرزميني كه هنوز خاكش بوي خون رادمردان ايران را مي دهد و جنگ و مقاومت در رگ هاي تك تك مردمانش در تكان و جنبش است، باز هم دست به گريبان تصميمي ناشايست شده است.
بعد از جنگ كمترين آباداني در آبادان به وقوع پيوست. از معدود اقدامات انجام شده در اين شهر، ساخت يك نيروگاه كوچك توليد برق بوده كه آب باريكه اي شده براي اشتغال تعدادي از جوانان آباداني و خرمشهري .
در دولت قبلي زمزمه ها و اقداماتي در ارتباط با فروش اين نيروگاه به گوش رسيد كه با اعتراض شديد مردم آبادان و كاركنان اين نيروگاه مواجه شد.
09166030614
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آخرین اخبار