ایران به کنفرانس «ژنو ۲» دعوت شد

به نقل از شبکه «بی بی سی»، «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد از ایران برای شرکت در کنفرانس ژنو 2 برای حل بحران سوریه دعوت کرده و ایران در این کنفرانس شرکت خواهد کرد.

دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد که در روزهای گذشته چندین بار با وزیر امور خارجه ایران صحبت کرده و ایران اعلامیه ژنو ١ را به عنوان اساس کنفرانس ژنو 2 پذیرفته و متعهد شده «نقشی مثبت و سازنده» در سوریه ایفا کند.

بان کی مون تصریح کرد که ایران در میان 10 کشوری است که به تازگی به فهرست دعوت شدگان به این کنفرانس اضافه شده است. به جز ایران برای بحرین، استرالیا، بلژیک، مکزیک، هلند، لوگزامبورگ، یونان، جمهوری کره و نیز واتیکان دعوتنامه فرستاده شده تا در کنفرانس ژنو 2 شرکت کنند. پیشتر 30 کشور دیگر دعوت به این کنفرانس را پذیرفته بودند.

اجلاس وزرای خارجه در «مونترو» سوئیس پیش از مذاکرات روز جمعه میان هیأت دولتی سوریه و گروه‌های مخالف «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در مقر سازمان ملل متحد در ژنو برگزار می‌شود.

انتصاب محمدرضا شمسایی به عنوان مدیرعامل جدید سازمان آب و برق خوزستان

محمد رضا شمسایی مدیر عامل سابق سازمان آب و برق خوزستان پس از یک دوره مدیریت یازده ساله در این سازمان از سال ۷۳ تا ۸۴ با حکم وزیر نیرو بار دیگر سکان مدیریت این سازمان را عهده دار شد.شمسایی که از اوایل انقلاب تاکنون در استان خوزستان مسوولیت های متعددی داشته و پس از یک مدیریت طولانی در سازمان آب و برق خوزستان ،چندماهی نیز مسولیت شهردای اهواز به او واگذار شده بود با حکم وزیر نیرو به سازمان آب وبرق خوزستان برگشت.

در چهار سال اخیر علیرضا رضانیا عهده دار مسوولیت این سازمان بود.

از سال ۸۴ تاکنون سازمان آب و برق خوزستان حضور دو مدیر عامل دیگر را نیز شامل محمد جعفر حجازی،سیامک شیرزاد و سرپرستی مجتبی رضوی نبوی را پیش از رضانیا تجربه کرده است.

گفتنی است؛ مراسم معارفه شمسایی مدیرعامل جدید سازمان آب و برق خوزستان روز دوشنبه هفته جاری با حضور معاون وزیرنیرو دربخش آب و آبفا برگزار می شود

بودجه سال۹۳ کل کشور نهایی شد/ تقدیر روحانی از دست اندرکاران تنظیم بودجه

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،‌ هفتمین و آخرین جلسه فوق‌العاده هیأت‌دولت امروز (شنبه) به منظور ادامه بررسی لایحه بودجه سال 1393 کل کشور به ریاست حسن روحانی برگزار شد.

در این جلسه مابقی تبصره‌ها و مواد لایحه بودجه پس از بحث و بررسی، به تصویب دولت رسید.

رییس‌جمهور در پایان این جلسه از تلاش‌های اعضای هیأت دولت به ویژه معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، معاونین و همکارانشان در تهیه و تنظیم لایحه بودجه و ارایه به موقع آن جهت تقدیم به مجلس شورای اسلامی، تقدیر و تشکر کرد.

 

بیانات مقام معظم انقلاب در دیدار دست اندركاران برگزاری كنگره ی بین المللی ابن شهرآشوب ساروی مازندانی

بیانات مقام معظم انقلاب در دیدار دست اندركاران برگزاری كنگره ی بین المللی ابن شهرآشوب ساروی مازندانی

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم
یك جمله ما عرض بكنیم به مناسبتِ كار بجایی كه آقایانِ علمای مازندران و جناب آقای طبرسی در مورد عالم بزرگ، ابن شهرآشوب، دارند انجام میدهند؛ و آن این است تكریم چهره های برجسته ی علمی ما درتاریخ، ما را تشویق میكند به اینكه بیشتر به سمت قلّه های علم حركت كنیم. در آن وقتی كه وسایل تعلیم و تربیت، وسایل مسافرت، بسیار محدود و تحصیل علم بسیار دشوار بوده، ما شخصیّت هایی مثل ابن شهرآشوب داریم؛ حالا از قبیل ابن شهرآشوب صدها عالم بزرگ در تاریخِ ما و در میراث علمی ما ثبت و ضبط شده اند. این بزرگوار در آن شرایط از شخصیّت های بزرگ، از اساتیدی مثل طبرسیِ صاحب مجمع البیان، طبرسیِ صاحب احتجاج، عبدالجلیل رازی قزوینی، سیّد فضل الله راوندی، قطب الدّین راوندی، ابوالمكارم ابن زهره، زمخشری استفاده كرده؛ یعنی رفته پیش اینها و علم آموخته. ایشان كتاب ربیع الابرارِ معروف زمخشری را پیش خودِ زمخشری خوانده و اجازه ی روایت آن كتاب را گرفته. یعنی در آن دوران بسیار دشوار- در این صد سال كه عمر كرده ایشان، خب عمر طولانی و خوبی بوده- حقیقتاً استفاده كرده این مرد بزرگ از این عمر طولانی برای كسب علم؛ لذا ایشان فقیه بود، محدّث بود، رجالی بود، شاعر بود، منشی بود، ادیب و خوش محاوره بود-آنچه كه درباره ی او نوشته اند اینها است- یك شخصیّت جامع الاطرافِ این جوری؛ این برای ما درس آموز است، برای جوانان ما درس آموز است؛ هم افتخار میكنیم به آن گذشته، هم تشویق میشویم كه بیاموزیم.
 كارهایی كه ذكر كردید- كه كتابهای ایشان تحقیق بشود و كار بشود – بسیار كارهای خوبی است و مفید است؛ یك كار لازمی وجود دارد كه در مورد ابن شهرآشوب علی الظّاهر تا حالا انجام نگرفته و آن مستند كردن یا مُسند كردن روایات او است. ایشان مثلاً فرض  كنید در مناقب این همه روایت نقل كرده؛ هیچ كدام اینها سند ندارد، در حالی كه این شخصِ بزگوار از شیخ طوسی گاهی به یك واسطه و گاهی به دو واسطه نقل میكند؛ یعنی گاهی نقل میكند از پدرش و او از استادش [و او] از شیخ طوسی، گاهی هم نقل میكند از جدّش یعنی شهرآشوب و او از شیخ طوسی؛ یعنی اینقدر سند او به شیخ طوسی نزدیك است. خیلی خب، افرادی بنشینند، تنقیح كنند طُرُق ابن شهرآشوب را؛ یعنی اگر بتوانند بنشینند طرق ابن شهرآشوب را- كه خود او البتّه در معالم العلماء مبالغی از اینها را ذكر كرده- به مشایخ روایتی مثل شیخ طوسی، كه حالا طرق شیخ طوسی به ائمّه كاملاً معلوم و روشن است، معلوم كنند و تصحیح كنند، همه ی این روایاتی كه در كتاب مناقب هست یا بسیاری از این روایات، مستند خواهد شد؛ همه ی این روایاتی كه الان مُرسلات است، مُسندات خواهد شد؛ این كار بسیار مهمّی است. این را باید البّته بسپرید به جمعِ فاضلِ حدیث دان و رجال شناس و رجال دان در قم، كه بنشینند ان شاء الله این كار بزرگ را هم انجام بدهند.
امیدواریم خداوند ان شاءالله به شما توفیق بدهد، بتوانید این گردهمایی را و كار تحقیقی را به بهترین وجهی، تمیز، مرتّب، شسته رُفته ان شاء الله از آب در بیاورید.
والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته

آخرین اخبار